Про методику

Відновлювальна кінезіотерапія (kinesis – рух + therapia – лікування) – це локальні та дозовані фізичні навантаження, які допомагають відновити тіло до нормального стану. Спеціально для людей, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом, розроблений багатофункціональний тренажер ВКТ. Комплекс вправ підбирається індивідуально. Кінезітерапія є частиною методики OrtoSano і разом з масажем, грязьовими аплікаціями та фізіотерапією, дає прекрасний результат в реабілітації та лікуванні пацієнтів клініки.

Що ми лікуємо

Больовий синдром

Індивідуальний комплекс вправ ВКТ включає спеціальні реабілітаційні вправи, призначені для поліпшення рухливості суглобів, еластичності м'язів, зв'язок і сухожиль. В результаті знімається больовий синдром, активізуються глибокі м'язи, відновлюється харчування уражених тканин, повертається рухливість суглобів і хребта, значно зростають рухові можливості, працездатність, поліпшується якість життя.

Відновлення сили м'язів

Після проходження індивідуального комплексу вправ ВКИ пацієнти міцніше, сильніше, здоровіше, працюють з такими навантаженнями, які до цього були для них просто немислимі. Замість того, щоб лікуватися довго і безрезультатно, такі пацієнти повертаються до повноцінного і насиченого способу життя здорової людини.

Післяінсультні стани

Відновлення та реабілітація після інсульту. Однією з першорядних завдань відновного періоду після інсульту є відновлення рухових функцій кінцівок. Саме на них більшою мірою замикається неврологічний дефіцит при цьому захворюванні.

Особливості лікування

Факти про м’язи

Цікавий факт – одними з найбільш швидко відновлюються м’язів в нашому організмі є трицепси, а найбільше часу необхідно м’язам спини, дарма що вони не є особливо великими.

Спалити м’язову масу у два рази складніше, ніж набрати. Однак втратити набрані м’язи зовсім не просто. М’язовий об’єм йде з людського організму найостаннішим, після жиру, так що навіть відносно великі перерви в тренуваннях практично не зашкодять вам.

Неприємний факт: після 40 років організм починає постійно спалювати м’язову масу. Дослідження показують, що при відсутності фізичних вправ, люди у віці від сорока років втрачають 2-3% м’язової маси в рік. А після 60-ти років ця тенденція посилюється, і втрата може досягти 5%. Саме тому у людей в цьому віці часто виникають проблеми зі здоров’ям, адже м’язової тканини стає все менше, вона вже не підтримує тіло так ефективно, а значить, непотрібне тертя з кожним роком все посилюється.

Саме тому наша команда настійно рекомендує ВКТ.

Відновлення м’язової недостатності

Першопричина багатьох хвороб – м’язова недостатність. У нашому організмі близько 700 м’язів (60% тіла). У м’язову тканину укладені судини, нерви, лімфатичні шляхи. Це транспортна система організму, по якій в органи, кістки та суглоби доставляються необхідні поживні речовини. Так що стан органів безпосередньо залежить від працездатності м’язів. Нерухомий м’яз – прямий шлях до гіпоксії (пониженому вмісту кисню в органах або тканинах), дистрофії (порушення харчування), ішемії (зменшення кровопостачання). А якщо м’язи отримують регулярне і правильне навантаження, у людини нормальний кровообіг, лімфообіг і обмін речовин. На жаль, сьогодні від м’язової недостатності страждають 90% людей. Нетренована людина до 30 років втрачає 12% м’язової тканини, до 40 років – 20%, а до 60 років – до 50%. І, як наслідок, з роками у неї виникають ішемічна хвороба серця, остеохондроз, артроз і т. д.

АЛЕ …

М’язи – це єдина тканина в організмі, яка відновлюється в повному обсязі в будь-якому віці. Як тільки м’язи включаються в роботу, тобто отримують правильну програму по розслабленню та активізації, більшість проблем зі здоров’ям зникає.

Почати тренування ВКТ ніколи не рано і ніколи не пізно. Фізіологи вважають, що максимуму витривалості людина досягає до 65 років.

Вправи для відновлення після інсульту

Починати відновлення рухів потрібно практично з першої доби після виникнення інсульту. Всі вправи повинні починатися з найпростіших з поступовим розширенням їх обсягу в залежності від функціональних можливостей пацієнта.

Загальні особливості вправ характеризуються такими моментами:

 1. Зниження м’язового тонусу і напруги. Будь-який інсульт викликає параліч, характеризується гіпертонусом м’язів і підвищеною збудливістю;
 2. Поліпшення мікроциркуляції. Інсульт порушує іннервацію всіх тканин. Як наслідок – порушення їх кровопостачання;
 3. Профілактика контрактури. На тлі тривалого неврологічного дефіциту і спастичного паралічу додатково виникає застигання м’язів, що знаходяться в стані постійної напруги;
 4. Захист шкіри кінцівок від пролежнів. Особливо це актуально в відношенні ніг. У місцях найбільшого тиску і дотику (найчастіше це шпори) виникають пролежні;
 5. Відновлення тонких рухів. Належать до найважливіших функцій кінцівок, які власне, і характеризують повне відновлення роботи нервової системи. Найбільш це актуально щодо кистей і верхніх кінцівок в цілому.

Перед початком будь-яких вправ після перенесеного інсульту Вас проконсультує лікар і вузький фахівець нашої клініки – реабілітолог, дипломований фізичний терапевт і ерготерапевт. Він допоможе не тільки підібрати правильний комплекс вправ, але і розповісти про всі тонкощі та етапи їх виконання.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Ми підготували спеціальну пропозицію, запишисться на консультацію та пробний сеанс ВКТ

Записатись на консультацію

Галерея

Наші переваги

Медицина Постійно розвивається і фахівці клінік «Orto Sano» роблять все, щоб йти в ногу з часом

сано роллер
Сертифіковані методики

Клініка «OrtoSano» працює тільки з офіційно зареєстрованим обладнанням і методиками, внесеними до Реєстру Держлікслужби України, а також мають офіційні патенти та сертифікати якості.

Кваліфікований персонал

У клініках «OrtoSano» працюють медики з багаторічним досвідом роботи. Ви завжди можете отримати професійну консультацію не тільки від лікарів вищої категорії, але і від кандидатів і докторів медичних наук. Всі наші реабілітологи та масажисти мають вищу освіту і великий досвід в реабілітації пацієнтів!

Повернення молодості
Вправи ВКТ відновлюють м’язи, повертають втрачені сили і бадьорість, оздоровлюють організм в цілому
Програми для дітей

Сколіози, кіфози, лордоз діагностуються у дітей різних вікових груп. Основні причини викривлень хребта і порушення постави – малорухливий спосіб життя, екологія та незбалансоване харчування. У нашій клініці займаються профілактикою і лікуванням захворювань спини у дітей, а так само виправленням і формуванням правильної постави дитини.

Індивідуальний підхід

Лікування в клініках «OrtoSano» починається з консультації та обстеження. Для кожного пацієнта лікар складає індивідуальну програму, яка дозволить зробити процес максимально ефективним. Протягом лікування, лікар може коригувати вам програму лікування, ґрунтуючись на результатах і вашому самопочутті.

Програми для пацієнтів з обмеженими можливостями

Ми проводимо роботу з пацієнтами після інсульту, ДЦП, із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності, після спортивних травм, і т.д. Є можливість виїзду до дому!

Наші методики підходять:

Дітям і підліткам

Дорослим будь-якого віку

Офісним працівникам

Спортсменам і танцюристам

Вагітним жінкам

Після операцій

V S
Операція
 • Дорого - висока вартість операції
 • Втрата працездатності на період відновлення
 • Наслідки наркозу
 • Усуває наслідки захворювань, а НЕ причини
 • Імовірність повторних операцій, якщо не пройти реабілітацію
Лікування у нас
 • Доступна ціна
 • Нема потреби в госпіталізації
 • Полегшення болю після перших занять
 • Запобігаємо рецидиви
 • Ми знаходимо причину захворювання і працюємо безпосередньо з нею
Зв’яжіться з нами!

Запишіться на прийом!

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.

Оксана Романюк , Вік: 43 , Місто: Рівне Додано 15 Квітня 2022 11:13

Причина звернення:

Біль у хребті

Хороша сучасна клініка, суперове обладнання, професійні лікарі та дуже привітний персонал, зручно, що можна пройти обстеження ввечері після роботи або у вихідні дні. Залишилась задоволена результатом лікування.
Клініку рекомендую всім!!!
Безспосередньо клініці – успіху і процвітання!

Ольга Семенів , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 1 Квітня 2022 13:23

Причина звернення:

Сколіотична постава у дитини

До клініки ортосано на заняття з реабілітологом воджу свого сина, 7 років. Має сколіотичну поставу. Займаємось і за методикою евроспайн і окремо ще роблять лікувальні масажі. Дійсно є результат, і його видно неозброєнеим оком. Дуже подобається, що і реабілітолог і масажисти вміють спілкуватись з малими пацієнтами. До дітей потрібен окремий підхід, і тут йго точно знають. Не знаю, як вони вмовили сина, але він тепер щодня робить спеціальні вправи для спини (схожі на розминку або гімнастику) – тому що так сказав реабілітолог. Раніше його вмовити на якісь вправи було просто нереально.

Владислав Петрів , Вік: - , Місто: Рівне Додано 11 Лютого 2022 12:55

Причина звернення:

Суглоби болять щодня. Курс кінезіотерапіі

Звернувся до Ортосано за допомогою, бо помітив що суглоби болять вже не тільки на погоду, а й просто щодня. Начитався в інтернеті, що це може бути серйозне захворювання – артрит чи артроз, та почав шукати клініку. Ортосано знайшов випадково – за рекламою у Фейсбуці. Лікар ретельно оглянула мене та виміряла обсяг рухів гоніометром. Порекомендувала пройти курс кінезіотерапії, щоб суглоби краще працювали. Мені сподобалось, що на заняттях усім пацієнтам приділяли достатньо уваги та допомагали з вправами. Через рік повернусь та ще рай пройду цей курс – мені дійсно стало краще.

Залишити відгук