При ходьбі величезне значення має рух в цих суглобах, просторове розташування різних відділів стопи відносно один одного. Пороки розвитку кісток, наслідки травм і захворювань, індивідуальні особливості призводять до неузгодженості в роботі різних ланок цього єдиного органу, порушується цикл ходьби

Причини виникнення

Ортези стопи, інакше ортопедичні устілки, з’явилися дуже давно, ще в 18 столітті в Нідерландах. У 19 столітті доктор Уітман з США вперше зробив індивідуальні устілки на основі гіпсового зліпка стопи. Ймовірно, перше, на що звернули увагу дослідники, це те, що стопа має склепінчасту, арочну структуру. Причому у різних людей висота арки різна і під навантаженням може змінюватися, виконуючи при цьому роль ресори, амортизатора. Саме на підтримку склепінь і були спрямовані перші ортези-устілки

У давнину говорили: «Якщо у Вас болять ноги, то у Вас хворе все».

Завдяки подальшим дослідженням в біомеханіки, анатомії, фізіології було з’ясовано, що крім арочної структури є інші важливі аспекти, що визначають нормальну або ненормальну функцію стопи. Вона складається з 28 кісток, з’єднаних за допомогою 20 суглобів. Крім ресорної, виконує балансуючу (підтримання рівноваги) і відштовхуючу (відштовхування від опори) функції.

Наслідки

У таких випадках необхідна точна лікарська діагностика проблеми і подальше виготовлення індивідуальних ортопедичних усті

На відміну від звичайних устілок, що розміщуються всередині взуття, ортопедичні вкладиші особливу конструкцію і  рельєфну поверхню, яка може включати:

-супінатор (опукла деталь, що розташовується з внутрішнього боку підошви і відповідає за підтримку склепіння стопи);

-поглиблення в області п’яти;

-підняту зону перекату;

-подушечку для розвантаження пальців і інші елементи.

Завдяки такій конструкції тиск при ходьбі рівномірно розподіляється по підошві, що позитивно впливає не тільки на стан стоп, але і на здоров’я в цілому.

Як відбувається лікування

Основна увага при підборі приділяється розміру ноги і призначенням устілки.  Вона повинна щільно прилягати до взуття, не допускаючи зсуву і появи складок в процесі ходьби.

Перш ніж вибрати, необхідно проконсультуватися з лікарем. На підставі скарг, огляду і досліджень фахівець підбере відповідний тип.

Ми займаємося виготовленням ортопедичних устілок, як для дітей так і для дорослих. Сам процес виготовлення займе у Вас не більше 30 хвилин. Після чого ви зможете відразу їх приміряти.

У нас Ви отримаєте на тільки самі вироби, але всю вичерпну інформацію, про те як правильно носити,  як правильно їх встановлювати в взуття. Дотримуватися цих рекомендацій вкрай важливо, тому що від цього буде залежати  лікувальний ефект.

На вироби є в наявності санітарно гігієнічний сертіфікат, з яким можно ознайомитись у фахівця.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
  • Підбираємо необхідний різновий ортопедичної устілки
  • Проводимо діагностику на плантографі
Виготовляємо устілки
02
Виготовляємо устілки
  • Готовий виріб через 30 хвилин
  • Надаєм рекомендації з експлуатації

Методики лікування

логотип евроспайн
сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке ортез

Ортези – виготовлені за індивідуальним замовленням ортопедичні устілки, за допомогою яких компенсується навантаження на стопи, зменшується дискомфорт при ходьбі. Пацієнти відзначають і загальне поліпшення самопочуття в разі, коли ортези підібрані вірно.

Як вибрати ортопедичні устілки?

Для досягнення максимального ефекту найкраще підбирати ортези за допомогою кваліфікованого лікаря. Фахівці клініки «OrtoSano» в м Рівне завжди готові допомогти вам з діагностикою і підбором відповідних ортопедичних устілок. На прийомі наш Лікар проведе дослідження на пантографі, визначить проблемні ділянки, а забрати готові устілки ви зможете вже через 30 хвилин.

Чи потрібні мені ортопедичні устілки?

Чи потрібні мені ортопедичні устілки?
Якщо ви відчуваєте дискомфорт при ходьбі, є відчуття втоми стоп в кінці дня – ортопедичні устілки це те, що допоможе вам позбавитися від цієї проблеми. Також лікарі рекомендують використовувати ортези у дитячому та підлітковому взутті для правильного формування стопи.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.