Сколіоз – це захворювання, яке характеризується викривленням хребта у фронтальній площині.

Всього виділяють 4 рентгенологічних ступнів сколіозу:

1 ступінь сколіозу – кут Коба до 10 °;

2 ступінь сколіозу – кут Коба 25 °;

3 ступінь сколіозу – кут Коба до 40 °;

4 ступінь сколіозу – кут Коба понад 40 °.

Лечение сколиоза в Ровно

Причини виникнення

Найбільш частою причиною виникнення сколіозу є недостатність у розвитку м’язово-зв’язкового апарату у дітей.

До дитячого сколіозу призводить гіподинамія (малорухливий спосіб життя), неправильна постава, але найбільш сколіоз прогресує у віці від 4 до 6 років, і від 12 -14 років, через те, що в цей період відбувається сильний сплеск гормонів, що тягне за собою швидке зростання організму, деяких органів, зокрема м’язового корсета дитини, бо він не встигає за зростанням кісткових структур, що призводить до м’язової слабкості, і нерівномірного розташування хребетного стовпа, щодо всього опорно-рухового апарату. Після чого потрібне лікування сколіозу.

При перших трьох ступенях лікування сколіозу можливе без хірургічного втручання. У клініці OrtoSano використовуються передові технології та методики, які дозволяють вилікувати сколіоз третього ступеня без дорогої операції.

Головні ознаки сколіозу:

Сколіоз першого ступеня – це просте дугоподібне викривлення, що нагадує букву «С»;

Сколіоз другого ступеня – це поява компенсаторної дуги викривлення, і придбання дуги в формі літери «S», поява невеликого відхилення тулуба в сторону;

Сколіоз третього ступеня – хребетний стовп має не менше двох дуг викривлення, формування реберно-хребетного горба;

Сколіоз четвертого ступеня – це коли вже деформація хребетного стовпа і грудної клітини стають різко вираженими та фіксованими.

Наслідки

Внаслідок сколіозу, м’язові структури верхньої частини спини, що знаходяться на стороні опуклої області напружені, а на стороні увігнутої – розслаблені, і навпаки в області попереку на увігнутій стороні – напружені, а на опуклій – розслаблені.

Це відбувається шляхом декомпенсації м’язового тонусу.

З боку органів йде неправильне формування трахеї, що призводить до порушення її інтубації. Життєвий обсяг легенів зменшено, у більш ніж 30% хворих виявляється ателектаз легенів. Так само ближче до похилого віку страждає кровопостачання легенів, зокрема на опуклій стороні. Це одні з небагатьох ускладнень, які відбуваються при запущеному сколіозі у людей.

Різновиди сколіозу

сколиоза в Ровно

Як проходить лікування

Викривлення хребта у дітей вимагає негайного лікування.

Головною метою лікування сколіозу є гальмування процесів викривлення, поліпшення статики, і зміцнення м’язів-стабілізаторів, шляхом яких хребетний стовп буде як єдина структура. Лікувальні масажі сприяють зняттю гіпертонусу з м’язового корсета, поступове витягування і зміцнення м’язового корсета допомагають, з часом, змінити положення хребетного стовпа, що призводить до повного одужання.

У цьому може допомогти методика занять на тренажері «Skoliflex», яка спрямована виключно на корекцію постави, і вирівнювання хребетного стовпа, при сколіозі спини.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з різними типами та ступенями сколіозу.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка охоплює збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, діагностику хребта, діагностику стопи на плантографію, при необхідності. Наші методики з лікування сколіозу в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування сколіозу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
  • Проводимо функціональну діагностику
  • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
  • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
  • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
  • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Часті питання

Що таке сколіоз?

Сколіоз – це захворювання, яке характеризується викривленням хребта у фронтальній площині.

Як допомогти дитині, якщо у неї лівобічний сколіоз?

Якщо у дитини лівобічний або правобічний сколіоз, бажано якомога раніше почати його лікування, шляхом проходження відновлювальних процедур за методикою «Skoliocomplex», так само призначення лікувальних масажів, які в комплексі із заняттями на тренажері будуть давати ефект ще швидше.

Коли виникає дитячий сколіоз?

Зазвичай дитячий сколіоз починає розвиватися на початку пубертатного періоду, коли м’язова складова організму не встигає за ростом кісткової системи.

Чи лікується сколіоз грудного відділу хребта?

Сколіоз грудного відділу хребта лікується так само просто, як і сколіоз поперекового відділу хребта, або сколіоз шийного відділу. Шляхом розслаблення і поступового зміцнення м’язового корсета.

Як проходить профілактика сколіозу?

Профілактика сколіозу полягає в зміцненні м’язового корсета. Цьому можуть сприяти заняття на тренажерах, ранкова гімнастика, ЛФК, і інші види фізичних навантажень.

Потурбуйтесь про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний