Остеохондроз – це захворювання, яке характеризується дегенеративно-дистрофічними процесами в міжхребцевих дисках, які призводять до зменшення їх висоти, склерозування, і в підсумку розростання остеофітів.

Найбільш часті форми остеохондрозу:

 • поперековий остеохондроз (близько 50% випадків);
 • шийний остеохондроз (30-35% випадків);
 • поширений остеохондроз (10-15% випадків).

Причини виникнення

Основними причинами є: аномалії розвитку хребта, зниження рухової активності (яке зараз має тенденцію до підвищення), надмірне навантаження на хребет, часта травматизація, вплив інфекцій.

Так само проблеми хребта можуть виникати у зв’язку з плоскостопістю, яке, найчастіше, в першу чергу грає роль первинного фактора порушення постави, і надалі, як наслідок, розвитку остеохондрозу (в слідстві носіння незручного взуття, високих каблуків і вагітності).

Наслідки

Розростання остеофітів призводить до конкресценції (спайки) хребців, що своєю чергою призводить до неможливості рухових маніпуляцій в тому чи іншому відділі хребта. Так само розростання зайвої кісткової тканини впливає на нервові закінчення, що своєю чергою призводить до сильного больового синдрому.

Як проходить лікування

Найбезпечнішим є консервативне лікування, яке спрямоване на усунення патогенетичних аспектів захворювання.

Для цього підійдуть ортопедичні вироби, а так само зміцнення м’язового корсета, що надалі призведе до поліпшення рухового стану всієї спини. Наша клініка надає можливість лікування за методикою «Eurospine». Ця методика заснована на спеціалізованому тренажері, який використовується для поетапного витягування хребта, що надалі сприяє розслабленню м’язів, і в майбутньому, їх правильному зміцненню, без шкоди для здоров’я.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з остеохондрозом без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка охоплює збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню остеохондрозу в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування остеохондрозу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Остеохондроз? Що це?

Остеохондроз – це захворювання, яке характеризується дегенеративно-дистрофічними процесами в міжхребцевих дисках, які призводять до зменшення їх висоти, склерозування, і в підсумку розростання остеофітів.

Ознаки остеохондрозу?

 • При остеохондрозі шиї: болі в руках, плечах, головні болі;
 • При остеохондрозі грудного відділу: біль в грудній клітці (як «кол» в грудях), в області серця;
 • При остеохондрозі попереково-крижового відділу: біль в попереку, що іррадіює в крижі, нижні кінцівки.

Головний біль при остеохондрозі, через що?

Причиною головного болю є розвиток синдрому хребетної артерії, що розвивається у відповідь на стимуляцію її нервових закінчень шляхом тих же остеофітів, грижі та самого артрозу.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний