Остеохондроз – це захворювання, яке характеризується дегенеративно-дистрофічними процесами в міжхребцевих дисках, які призводять до зменшення їх висоти, склерозування, і в підсумку розростання остеофітів.

Найбільш часті форми остеохондрозу:

 • поперековий остеохондроз (близько 50% випадків);
 • шийний остеохондроз (30-35% випадків);
 • поширений остеохондроз (10-15% випадків).

Причини виникнення

Основними причинами є: аномалії розвитку хребта, зниження рухової активності (яке зараз має тенденцію до підвищення), надмірне навантаження на хребет, часта травматизація, вплив інфекцій.

Так само проблеми хребта можуть виникати у зв’язку з плоскостопістю, яке, найчастіше, в першу чергу грає роль первинного фактора порушення постави, і надалі, як наслідок, розвитку остеохондрозу (в слідстві носіння незручного взуття, високих каблуків і вагітності).

Наслідки

Розростання остеофітів призводить до конкресценції (спайки) хребців, що своєю чергою призводить до неможливості рухових маніпуляцій в тому чи іншому відділі хребта. Так само розростання зайвої кісткової тканини впливає на нервові закінчення, що своєю чергою призводить до сильного больового синдрому.

Як проходить лікування

Найбезпечнішим є консервативне лікування, яке спрямоване на усунення патогенетичних аспектів захворювання.

Для цього підійдуть ортопедичні вироби, а так само зміцнення м’язового корсета, що надалі призведе до поліпшення рухового стану всієї спини. Наша клініка надає можливість лікування за методикою «Eurospine». Ця методика заснована на спеціалізованому тренажері, який використовується для поетапного витягування хребта, що надалі сприяє розслабленню м’язів, і в майбутньому, їх правильному зміцненню, без шкоди для здоров’я.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з остеохондрозом без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка охоплює збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню остеохондрозу в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування остеохондрозу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Остеохондроз? Що це?

Остеохондроз – це захворювання, яке характеризується дегенеративно-дистрофічними процесами в міжхребцевих дисках, які призводять до зменшення їх висоти, склерозування, і в підсумку розростання остеофітів.

Ознаки остеохондрозу?

 • При остеохондрозі шиї: болі в руках, плечах, головні болі;
 • При остеохондрозі грудного відділу: біль в грудній клітці (як «кол» в грудях), в області серця;
 • При остеохондрозі попереково-крижового відділу: біль в попереку, що іррадіює в крижі, нижні кінцівки.

Головний біль при остеохондрозі, через що?

Причиною головного болю є розвиток синдрому хребетної артерії, що розвивається у відповідь на стимуляцію її нервових закінчень шляхом тих же остеофітів, грижі та самого артрозу.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.