Міжхребцева грижа – це захворювання, що розвивається внаслідок розриву міжхребцевого диска. Надалі формується випинання, яке обмежує корінці нервів, що виходять зі спинного мозку, і призводить до вираженої нейропатологічної картини.

Найбільш часта локалізація грижі – поперековий і попереково-крижовий відділ. Також можуть виникати ураження шийного, грудного відділу, але вони менш поширені, через те, що в основному максимальне навантаження припадає на поперек.

Лечение межпозвонковой грыжи ровно

Причини виникнення

Пусковим фактором у формуванні грижі є дегенеративно-дистрофічні процеси, які призводять до утворення радіальних тріщин на фіброзному кільці.

Основні причини виникнення грижі:

– підйом вантажів;

– травматичний вплив (падіння, сильні удари);

– слабкість м’язів спини та живота;

– гіподинамія.

Наслідки

Найчастіше вражаються диски L4-L5 і L5-S1, це грижі поперекового відділу хребта. При відсутності своєчасного лікування грижа збільшується до 7-14 мм (якщо розмір понад 15 мм, проводять операції з видалення міжхребцевої грижі, аж до екструзії). Як результат, посилюється набряк навколишніх тканин, можливо здавлення судинно-нервового пучка, що призводить до вираженого больового синдрому, оніміння рук, оніміння ніг, гіпотермії кінцівок (холодні пальці ніг, і рук).

Як проходить лікування

При амбулаторному консервативному лікуванні грижі призначають болезаспокійливі препарати, які лише незначно призводять до поліпшення самопочуття. Оперативне втручання показано лише у випадках неусувного больового синдрому, а також при нейрорегуляторних порушеннях з боку внутрішніх органів. До того ж ціна видалення грижі хребта прийнятна не для кожного.

Найбільш ефективне щадне без операційне лікування протрузій – витягування хребта.

Гриж – відновна кінезітерапія. Під час процедури проводиться перенесення тиску в міжхребцевому просторі, що дає можливість протрузії втягуватися. В результаті:

  • зменшується больовий синдром;
  • зникають будь-які симптоми міжхребцевої протрузії.

У нашій клініці в Запоріжжі використовуються методики, засновані саме на створенні цього додаткового простору шляхом витягування тіла людини на тренажері «Eurospine». Він сприяє рівномірній тракції хребта, а також бореться з основними причинами утворення грижі.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з міжхребцевими грижами без операцій і медикаментів.

У прийом лікаря входить повна діагностика, яка охоплює збір анамнезу, діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики з лікування міжхребцевих гриж і протрузій в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування міжхребцевих гриж і протрузій в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
  • Проводимо функціональну діагностику
  • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
  • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
  • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
  • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке міждискова або міжхребцева грижа?

Міжхребцева грижа – це захворювання, що розвивається внаслідок розриву міжхребцевого диска. Надалі формується випинання, яке обмежує корінці нервів, що виходять зі спинного мозку, і призводить до невираженої нейропатологічної картини.

Яка найбільш часта причина грижі хребта?

Пусковим фактором у формуванні грижі є дегенеративно-дистрофічні процеси, які призводять до утворення радіальних тріщин на фіброзному кільці.

Через що розвивається біль при грижі поперекового відділу хребта?

Здавлення судинно-нервового пучка призводить до виникнення больового синдрому з іррадіацією в опорно-руховий апарат.

Чи можливе безопераційне лікування міжхребцевої грижі?

Безопераційне лікування є найбільш безпечним для організму людини, тому що не виробляється впровадження із зовні.

Як можна провести обмеження грижі хребта?

Обмеження грижі хребта шляхом витягування хребта і тим самим створення додаткового міжхребцевого простору, що дає можливість дефекту втягуватися.

Яка ціна на операцію з видалення міжхребцевої грижі?

Оперативне втручання вкрай небезпечне, особливо у випадку з операцією на хребетному стовпі. Крім того, воно дуже дороге – від 20-30 тис. гривень і вище залежно від тяжкості проблеми.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.