Міжхребцева грижа – це захворювання, що розвивається внаслідок розриву міжхребцевого диска. Надалі формується випинання, яке обмежує корінці нервів, що виходять зі спинного мозку, і призводить до вираженої нейропатологічної картини.

Найбільш часта локалізація грижі – поперековий і попереково-крижовий відділ. Також можуть виникати ураження шийного, грудного відділу, але вони менш поширені, через те, що в основному максимальне навантаження припадає на поперек.

Лечение межпозвонковой грыжи ровно

Причини виникнення

Пусковим фактором у формуванні грижі є дегенеративно-дистрофічні процеси, які призводять до утворення радіальних тріщин на фіброзному кільці.

Основні причини виникнення грижі:

– підйом вантажів;

– травматичний вплив (падіння, сильні удари);

– слабкість м’язів спини та живота;

– гіподинамія.

Наслідки

Найчастіше вражаються диски L4-L5 і L5-S1, це грижі поперекового відділу хребта. При відсутності своєчасного лікування грижа збільшується до 7-14 мм (якщо розмір понад 15 мм, проводять операції з видалення міжхребцевої грижі, аж до екструзії). Як результат, посилюється набряк навколишніх тканин, можливо здавлення судинно-нервового пучка, що призводить до вираженого больового синдрому, оніміння рук, оніміння ніг, гіпотермії кінцівок (холодні пальці ніг, і рук).

Як проходить лікування

При амбулаторному консервативному лікуванні грижі призначають болезаспокійливі препарати, які лише незначно призводять до поліпшення самопочуття. Оперативне втручання показано лише у випадках неусувного больового синдрому, а також при нейрорегуляторних порушеннях з боку внутрішніх органів. До того ж ціна видалення грижі хребта прийнятна не для кожного.

Найбільш ефективне щадне без операційне лікування протрузій – витягування хребта.

Гриж – відновна кінезітерапія. Під час процедури проводиться перенесення тиску в міжхребцевому просторі, що дає можливість протрузії втягуватися. В результаті:

  • зменшується больовий синдром;
  • зникають будь-які симптоми міжхребцевої протрузії.

У нашій клініці в Запоріжжі використовуються методики, засновані саме на створенні цього додаткового простору шляхом витягування тіла людини на тренажері «Eurospine». Він сприяє рівномірній тракції хребта, а також бореться з основними причинами утворення грижі.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з міжхребцевими грижами без операцій і медикаментів.

У прийом лікаря входить повна діагностика, яка охоплює збір анамнезу, діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики з лікування міжхребцевих гриж і протрузій в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування міжхребцевих гриж і протрузій в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
  • Проводимо функціональну діагностику
  • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
  • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
  • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
  • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке міждискова або міжхребцева грижа?

Міжхребцева грижа – це захворювання, що розвивається внаслідок розриву міжхребцевого диска. Надалі формується випинання, яке обмежує корінці нервів, що виходять зі спинного мозку, і призводить до невираженої нейропатологічної картини.

Яка найбільш часта причина грижі хребта?

Пусковим фактором у формуванні грижі є дегенеративно-дистрофічні процеси, які призводять до утворення радіальних тріщин на фіброзному кільці.

Через що розвивається біль при грижі поперекового відділу хребта?

Здавлення судинно-нервового пучка призводить до виникнення больового синдрому з іррадіацією в опорно-руховий апарат.

Чи можливе безопераційне лікування міжхребцевої грижі?

Безопераційне лікування є найбільш безпечним для організму людини, тому що не виробляється впровадження із зовні.

Як можна провести обмеження грижі хребта?

Обмеження грижі хребта шляхом витягування хребта і тим самим створення додаткового міжхребцевого простору, що дає можливість дефекту втягуватися.

Яка ціна на операцію з видалення міжхребцевої грижі?

Оперативне втручання вкрай небезпечне, особливо у випадку з операцією на хребетному стовпі. Крім того, воно дуже дороге – від 20-30 тис. гривень і вище залежно від тяжкості проблеми.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний