Контрактури – це порушення або обмеження рухливості суглоба. Проблема має патологічний характер, якщо вчасно їй не запобігти. Це призводить до того, що кінцівка не може згинатися в одному або декількох суглобах.

Причини виникнення

 • Контрактури можна розділити на:
  • Вроджені – в результаті спадкового захворювання або при аномаліях розвитку.
  • Первинні – рухи обмежені тільки в одному суглобі, який був пошкоджений.
  • Пасивні – місцеві.
 • Набуті – які були отримані в результаті травматичних ушкоджень тканин.
 • Вторинні – якщо рухливість обмежена в непошкодженій області суглоба.
 • Активні – неврогенні.

Наслідки

Наслідки залежать від того, з якої причини були отримані контрактури. Якщо вони виникли через гострі захворювання, то стан буде стрімко погіршуватися. При хронічній стадії патологічні зміни розвиваються не так швидко. Можливі причини виникнення:

 • При травмі сухожиль;
 • Після опіків шкіри;
 • Через удари суглоба;
 • При переломах або вивиху;
 • Після гіпсу;
 • При хронічних травмах;
 • Через запальні процеси;
 • При м’язових ураженнях.

При діагностиці враховуються вік пацієнта, клінічна картина, характер і причина виникнення контрактур. Наслідки можуть бути незворотними тільки в тому випадку, якщо проблема запущена і людина не звернулася до лікарів.

Як проходить лікування

Зазвичай для лікування контрактур використовують протизапальні препарати та інші медикаменти. Але в медичній клініці OrtoSano в цьому нема потреби. Наші методи допомагають усунути проблему без ліків і оперативного втручання.

Ми застосовуємо лікувальну гімнастику, фізіотерапію, ЛФК, масажі, а також авторську методику SanoRoller для відновлення рухливості в разі контрактур придбаного характеру та ефективні методи для поліпшення стану при вроджених.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з контрактурами без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню контрактур в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування контрактур різних ступенів в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке контрактура?

Контрактура – це обмеження рухливості суглоба. Пошкодження може носити тимчасовий або хронічний характер.

Що таке посттравматична контрактура?

Якщо при внутрішньосуглобовій травмі, пошкодженнях м’якої тканини, утворилися рубці – це називається посттравматичною контрактурою.

З яких причин утворюються контрактури?

Причини можуть бути різними, наприклад рубцеве стягування сухожиль, шкірних покривів або зв’язок. А також захворювання ЦНС, м’язів і суглобів і ін.

Для чого потрібна діагностика контрактур?

Діагностика потрібна для того, щоб оцінити діапазон обмеження рухливості суглоба, визначити межі пошкодженої області.

Скільки триватиме лікування контрактур?

Лікування контрактур – це тривалий процес, особливо якщо захворювання хронічне або вроджене. Здійснюється шляхом консервативного лікування.

Профілактика контрактур - що це?

Профілактика контрактур – це своєчасне лікування тих хвороб, які можуть привести до їх формування, а також комплексна реабілітація.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.