Контрактури – це порушення або обмеження рухливості суглоба. Проблема має патологічний характер, якщо вчасно їй не запобігти. Це призводить до того, що кінцівка не може згинатися в одному або декількох суглобах.

Причини виникнення

 • Контрактури можна розділити на:
  • Вроджені – в результаті спадкового захворювання або при аномаліях розвитку.
  • Первинні – рухи обмежені тільки в одному суглобі, який був пошкоджений.
  • Пасивні – місцеві.
 • Набуті – які були отримані в результаті травматичних ушкоджень тканин.
 • Вторинні – якщо рухливість обмежена в непошкодженій області суглоба.
 • Активні – неврогенні.

Наслідки

Наслідки залежать від того, з якої причини були отримані контрактури. Якщо вони виникли через гострі захворювання, то стан буде стрімко погіршуватися. При хронічній стадії патологічні зміни розвиваються не так швидко. Можливі причини виникнення:

 • При травмі сухожиль;
 • Після опіків шкіри;
 • Через удари суглоба;
 • При переломах або вивиху;
 • Після гіпсу;
 • При хронічних травмах;
 • Через запальні процеси;
 • При м’язових ураженнях.

При діагностиці враховуються вік пацієнта, клінічна картина, характер і причина виникнення контрактур. Наслідки можуть бути незворотними тільки в тому випадку, якщо проблема запущена і людина не звернулася до лікарів.

Як проходить лікування

Зазвичай для лікування контрактур використовують протизапальні препарати та інші медикаменти. Але в медичній клініці OrtoSano в цьому нема потреби. Наші методи допомагають усунути проблему без ліків і оперативного втручання.

Ми застосовуємо лікувальну гімнастику, фізіотерапію, ЛФК, масажі, а також авторську методику SanoRoller для відновлення рухливості в разі контрактур придбаного характеру та ефективні методи для поліпшення стану при вроджених.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з контрактурами без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню контрактур в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування контрактур різних ступенів в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке контрактура?

Контрактура – це обмеження рухливості суглоба. Пошкодження може носити тимчасовий або хронічний характер.

Що таке посттравматична контрактура?

Якщо при внутрішньосуглобовій травмі, пошкодженнях м’якої тканини, утворилися рубці – це називається посттравматичною контрактурою.

З яких причин утворюються контрактури?

Причини можуть бути різними, наприклад рубцеве стягування сухожиль, шкірних покривів або зв’язок. А також захворювання ЦНС, м’язів і суглобів і ін.

Для чого потрібна діагностика контрактур?

Діагностика потрібна для того, щоб оцінити діапазон обмеження рухливості суглоба, визначити межі пошкодженої області.

Скільки триватиме лікування контрактур?

Лікування контрактур – це тривалий процес, особливо якщо захворювання хронічне або вроджене. Здійснюється шляхом консервативного лікування.

Профілактика контрактур - що це?

Профілактика контрактур – це своєчасне лікування тих хвороб, які можуть привести до їх формування, а також комплексна реабілітація.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний