Патологічний стан, що характеризується обмеженням рухливості суглоба називається контрактура. Якщо у людини є дане захворювання, то вона не зможе розігнути або зігнути кінцівку, там де суглоб вражений. Їх можна розділити на пасивні або активні, згинальні або розгинальні, що призводять або відводять, а також ротаційні.

Причини виникнення

Причинами контрактури можуть бути перенесені захворювання, травми, хірургічні операції з ускладненнями, вроджені патології, які характеризується недорозвиненістю м’язів або суглобів.

При цьому м’язи або сухожилля перетворюються в рубцеву тканину та утворюють сильне стягання шкіри, що заподіює дискомфорт.

 • Отримані в наслідок травм – артрогенні;
 • Виниклі через серйозні опіки – дерматогенні;
 • Після запальних процесів – десмогенні;
 • Через порушення кровообігу – міогенні;
 • Як наслідок захворювань ЦНС – неврогенні;
 • Пов’язані з травмою сухожилля – сухожильні.

Наслідки

Якщо ви не звернетеся за допомогою виявивши ознаки контрактури, це може привести до повної деформації суглобів, зменшення довжини м’яза, запального процесу, що в майбутньому загрожує повним обмеженням рухливості суглоба і його руйнуванням. Одна кінцівка може стати коротша за іншу.

Якщо говорити про контрактури гомілковостопного суглоба, то згодом кінцівка може деформуватися, з’явиться плоскостопість. Це також можливо при контрактурах ліктьового суглоба, що призводить до повного знерухомлення руки та нерухомості суглоба. Запобігти розвитку захворювання важливо на ранній стадії.

Як проходить лікування

Лікування контрактур в медичному центрі OrtoSano проводитися без хірургічного втручання і медикаментозної терапії. Ми застосовуємо консервативні методи, які дозволяють повернути або повністю відновити рухливість, а також уникнути запального процесу та ускладнень.

Фізіотерапія – це фундамент лікування. ЛФК, лікувальний масаж, авторська методика відновлення SanoRoller, яку ми використовуємо, допоможуть поліпшити стан м’язів, суглобів і тканин, повернути рухливість кінцівки та поліпшити якість життя без операцій і ліків. Курс лікування підбирається індивідуально для кожного.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з контрактурами без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню контрактур в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великий мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування контрактури в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке контрактури?

Контрактури – це обмеження рухливості суглоба в пошкодженій частині тіла. Без лікування це може привести до деформації та повної нерухомості кінцівки.

Які методи допоможуть відновити рухливість?

Використання фізіотерапевтичних методів в комплексі з ЛФК, масажем та іншими процедурами допоможе відновити рухливість.

Що є профілактикою контрактур?

Профілактика контрактур – це своєчасне лікування запальних процесів, дотримання рекомендацій лікарів після хірургічних втручань.

Чому суглоб нерухомий?

Причина нерухомості суглоба – це рубцева тканина, яка формується через травми або при постійних фізичних навантаженнях, без належного лікування.

Як позбутися від контрактури суглоба?

Запишіться на консультацію в медичний центр OrtoSano, щоб лікарі склали необхідний план відновлення і реабілітації для вас.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний