Патологічний стан, що характеризується обмеженням рухливості суглоба називається контрактура. Якщо у людини є дане захворювання, то вона не зможе розігнути або зігнути кінцівку, там де суглоб вражений. Їх можна розділити на пасивні або активні, згинальні або розгинальні, що призводять або відводять, а також ротаційні.

Причини виникнення

Причинами контрактури можуть бути перенесені захворювання, травми, хірургічні операції з ускладненнями, вроджені патології, які характеризується недорозвиненістю м’язів або суглобів.

При цьому м’язи або сухожилля перетворюються в рубцеву тканину та утворюють сильне стягання шкіри, що заподіює дискомфорт.

 • Отримані в наслідок травм – артрогенні;
 • Виниклі через серйозні опіки – дерматогенні;
 • Після запальних процесів – десмогенні;
 • Через порушення кровообігу – міогенні;
 • Як наслідок захворювань ЦНС – неврогенні;
 • Пов’язані з травмою сухожилля – сухожильні.

Наслідки

Якщо ви не звернетеся за допомогою виявивши ознаки контрактури, це може привести до повної деформації суглобів, зменшення довжини м’яза, запального процесу, що в майбутньому загрожує повним обмеженням рухливості суглоба і його руйнуванням. Одна кінцівка може стати коротша за іншу.

Якщо говорити про контрактури гомілковостопного суглоба, то згодом кінцівка може деформуватися, з’явиться плоскостопість. Це також можливо при контрактурах ліктьового суглоба, що призводить до повного знерухомлення руки та нерухомості суглоба. Запобігти розвитку захворювання важливо на ранній стадії.

Як проходить лікування

Лікування контрактур в медичному центрі OrtoSano проводитися без хірургічного втручання і медикаментозної терапії. Ми застосовуємо консервативні методи, які дозволяють повернути або повністю відновити рухливість, а також уникнути запального процесу та ускладнень.

Фізіотерапія – це фундамент лікування. ЛФК, лікувальний масаж, авторська методика відновлення SanoRoller, яку ми використовуємо, допоможуть поліпшити стан м’язів, суглобів і тканин, повернути рухливість кінцівки та поліпшити якість життя без операцій і ліків. Курс лікування підбирається індивідуально для кожного.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з контрактурами без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню контрактур в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великий мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування контрактури в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке контрактури?

Контрактури – це обмеження рухливості суглоба в пошкодженій частині тіла. Без лікування це може привести до деформації та повної нерухомості кінцівки.

Які методи допоможуть відновити рухливість?

Використання фізіотерапевтичних методів в комплексі з ЛФК, масажем та іншими процедурами допоможе відновити рухливість.

Що є профілактикою контрактур?

Профілактика контрактур – це своєчасне лікування запальних процесів, дотримання рекомендацій лікарів після хірургічних втручань.

Чому суглоб нерухомий?

Причина нерухомості суглоба – це рубцева тканина, яка формується через травми або при постійних фізичних навантаженнях, без належного лікування.

Як позбутися від контрактури суглоба?

Запишіться на консультацію в медичний центр OrtoSano, щоб лікарі склали необхідний план відновлення і реабілітації для вас.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.