Ішіас або запалення сідничного нерва – це патологічне явище, що характеризується болем по ходу стовбура і відгалужень сідничного нерва, в результаті компресії нервових корінців, що виходять з попереково-крижового відділу. При цьому, біль може спостерігатися по всій задній поверхні стегна, і поширюватися аж до пальців ніг.

Причини виникнення

Через те, що формування сідничного нерва починається з хребців L4-S3 то варіанти розвитку больового синдрому можуть варіюватися. Виділяють такі фактори розвитку симптомів ішіасу:

  • Стиснення нервових корінців, що формують сідничний нерв, в хребетному каналі (це може відбуватися шляхом розвитку таких патологій як протрузія, і надалі грижа хребетного стовпа, які будуть формувати ознаки запалення сідничного нерва);
  • Стенозуючий процес в хребетному стовпі (декомпресійний процес в хребетному стовпі, що розвивається шляхом травматизації, знаходження в одному положенні протягом тривалого часу і т.д., що в підсумку і призводить до болю в області сідничного нерва);
  • Синдром грушоподібної м’язи (після возз’єднання нервових пучків в сідничний нерв, він проходить під грушоподібним м’язом в області між хрестцем і великим рожном стегнової кістки (місця прикріплення грушоподібної м’язи) яка з тих чи інших причин може перебувати в стані гіпертонусу, і діяти так само за принципом компресійного фактора).

Наслідки

Головні, і найбільш часті симптоми ішіасу, це болі в попереку з іррадіацією до відповідної нижньої кінцівки. Посилення болю в області сідничного нерва під час таких рухів як ходьба, легкі відхилення хребта в сторону, кашель і чхання можуть бути як відмітні ознаки запалення сідничного нерва.

Як проходить лікування

Лікування підбирається індивідуально, залежно від випадку. Наш центр хребта дає можливість пройти безпечне лікування за методикою занять на тренажері «Eurospine».

Її суть полягає в тому, що б пацієнт під вагою свого тіла, самостійно, без больових відчуттів, розслаблював свої м’язи та поступово створював додатковий міждисковий простір (в разі стенозуючого процесу або ж компресії на корінці шляхом утворення протрузій і гриж). Так само курс масажів, які своєю чергою, дають додатковий ефект розслаблення на м’язовий корсет (цей метод корисний при будь-яких випадках запалення сідничного нерва).

Крім того, корисні грязьові масажі, які збагачують навколишні тканини мінералами та глибоко впливають на м’язи (в разі синдрому грушоподібної м’язи).

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з ішіасом без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка охоплює збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з ішіасом в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування ішіасу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
  • Проводимо функціональну діагностику
  • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
  • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
  • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
  • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке ішіас?

Це патологічне явище, що характеризується болем по ходу стовбура і відгалужень сідничного нерва, в результаті компресії нервових корінців, що виходять з попереково-крижового відділу.

Ознаки запалення сідничного нерва? Симптоми ішіасу?

Головні, і найбільш часті симптоми ішіасу, це болі в ході попереку з іррадіацією по відповідній нижньої кінцівки. Посилення болю в області сідничного нерва під час таких рухів як ходьба, легкі відхилення хребта в сторону, кашель і чхання можуть бути як відмітні ознаки запалення сідничного нерва.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.