Головні болі – це неприємні та дискомфортні відчуття, які можуть виникати локально (наприклад в області скронь, або однієї скроні), широко по всій голові, або ж мати мігренозний характер болю (має оперізувальний характер болю). Так само можуть мати початок з шийного відділу, що частіше пов’язане з порушенням м’язового каркаса шиї (спазм м’язів шиї). Частота звернення пацієнтів з приводу головного болю становить близько 40% від усіх пацієнтів, які звернулися.

Причини виникнення

Головними механізмами розвитку головних болів будуть порушення в регуляторних процесах, що може бути спровоковано самим же пацієнтом (в тому числі психологічні порушення), так само функціональні порушення м’язових структур які утримують нашу шию в вертикальному положенні, здавлення судин шиї що може призводити до ішемізації верхніх структур, і в цілому головного і спинного мозку, що і буде проявлятися як головні болі.

 • Так само можна виділити такі причини:
  • Невралгічний головний біль, в слідстві пароксизмів, тригерних точок які погіршують рухову активність в шиї та в підсумку призводить до головного болю, поширення болю з уражених ділянок шиї в голову;
  • Судинний головний біль, який має пульсуючий характер, може спостерігатися при здавленні судин грижею або ж протрузією, і в підсумку провокує недостатній приплив крові до мозку;
  • При розвитку внутрішньочерепної гіпертензії, що може спостерігатися через розростання кісткових новоутворень, зростання грижі або протрузії, які починають здавлювати області спинного мозку.

Наслідки

Часті головні болі можуть призводити до таких наслідків:

 • Поганий сон;
 • Порушення функціональності в нервовій системі;
 • Погіршення зору, слуху, нюху;
 • Порушення рухової активності, аж до поразки мозочка;
 • Гормональні порушення;
 • Погіршення інтелектуальних здібностей;
 • Втрата свідомості;
 • Запаморочення.

Як проходить лікування

Наша клініка надає кваліфіковане лікування, яке містить безпечне, неінвазивне втручання, яке проводиться за допомогою сучасних тренажерів «Eurospine», тренування на яких забезпечить поетапне витягування шиї, і хребта в цілому.

Так само в сукупності з нашими масажистами, які працюють в співучасті з лікарями, цей процес буде проходити ще швидше, через те, що вони на пряму контактують з лікарями для поліпшення ефективності проведення масажу, і визначення точних зон на взаємодію з шиєю, тому, що найбільш часто головні болі пов’язані безпосередньо з проблемами в шиї та хребті в цілому.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з болем у голові без медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з головним болем в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування головного болю в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Головні болі?

Це неприємні та дискомфортні відчуття, які можуть виникати локально (наприклад в області скронь, або однієї скроні), широко по всій голові, або ж мати мігренозний характер болю (має оперізувальний характер болю).

Через що виникають головні болі?

Головними механізмами розвитку головних болів будуть порушення в регуляторних процесах, що може бути спровоковано самим же пацієнтом (в тому числі психологічні порушення), так само функціональні порушення м’язових структур які утримують нашу шию в вертикальному положенні, здавлення судин шиї що може призводити до ішемізації верхніх структур, і в цілому головного і спинного мозку, що і буде проявлятися як головні болі.

Як лікувати головний біль?

Наша клініка надає кваліфіковане лікування, яке має на увазі безпечне, неінвазивне втручання, яке проводиться за допомогою сучасних тренажерів «Eurospine», тренування на яких забезпечить поетапне витягування шиї, і хребта в цілому. Так само в сукупності з нашими масажистами, які працюють в співучасті з лікарями, цей процес буде проходити ще швидше, тому, що вони на пряму контактують з лікарями для поліпшення ефективності проведення масажу, і визначення точних зон на взаємодію з шиєю, через те, що найбільш часто головні болю пов’язані безпосередньо з проблемами в шиї та хребті в цілому.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.