Головні болі – це неприємні та дискомфортні відчуття, які можуть виникати локально (наприклад в області скронь, або однієї скроні), широко по всій голові, або ж мати мігренозний характер болю (має оперізувальний характер болю). Так само можуть мати початок з шийного відділу, що частіше пов’язане з порушенням м’язового каркаса шиї (спазм м’язів шиї). Частота звернення пацієнтів з приводу головного болю становить близько 40% від усіх пацієнтів, які звернулися.

Причини виникнення

Головними механізмами розвитку головних болів будуть порушення в регуляторних процесах, що може бути спровоковано самим же пацієнтом (в тому числі психологічні порушення), так само функціональні порушення м’язових структур які утримують нашу шию в вертикальному положенні, здавлення судин шиї що може призводити до ішемізації верхніх структур, і в цілому головного і спинного мозку, що і буде проявлятися як головні болі.

 • Так само можна виділити такі причини:
  • Невралгічний головний біль, в слідстві пароксизмів, тригерних точок які погіршують рухову активність в шиї та в підсумку призводить до головного болю, поширення болю з уражених ділянок шиї в голову;
  • Судинний головний біль, який має пульсуючий характер, може спостерігатися при здавленні судин грижею або ж протрузією, і в підсумку провокує недостатній приплив крові до мозку;
  • При розвитку внутрішньочерепної гіпертензії, що може спостерігатися через розростання кісткових новоутворень, зростання грижі або протрузії, які починають здавлювати області спинного мозку.

Наслідки

Часті головні болі можуть призводити до таких наслідків:

 • Поганий сон;
 • Порушення функціональності в нервовій системі;
 • Погіршення зору, слуху, нюху;
 • Порушення рухової активності, аж до поразки мозочка;
 • Гормональні порушення;
 • Погіршення інтелектуальних здібностей;
 • Втрата свідомості;
 • Запаморочення.

Як проходить лікування

Наша клініка надає кваліфіковане лікування, яке містить безпечне, неінвазивне втручання, яке проводиться за допомогою сучасних тренажерів «Eurospine», тренування на яких забезпечить поетапне витягування шиї, і хребта в цілому.

Так само в сукупності з нашими масажистами, які працюють в співучасті з лікарями, цей процес буде проходити ще швидше, через те, що вони на пряму контактують з лікарями для поліпшення ефективності проведення масажу, і визначення точних зон на взаємодію з шиєю, тому, що найбільш часто головні болі пов’язані безпосередньо з проблемами в шиї та хребті в цілому.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з болем у голові без медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з головним болем в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування головного болю в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Головні болі?

Це неприємні та дискомфортні відчуття, які можуть виникати локально (наприклад в області скронь, або однієї скроні), широко по всій голові, або ж мати мігренозний характер болю (має оперізувальний характер болю).

Через що виникають головні болі?

Головними механізмами розвитку головних болів будуть порушення в регуляторних процесах, що може бути спровоковано самим же пацієнтом (в тому числі психологічні порушення), так само функціональні порушення м’язових структур які утримують нашу шию в вертикальному положенні, здавлення судин шиї що може призводити до ішемізації верхніх структур, і в цілому головного і спинного мозку, що і буде проявлятися як головні болі.

Як лікувати головний біль?

Наша клініка надає кваліфіковане лікування, яке має на увазі безпечне, неінвазивне втручання, яке проводиться за допомогою сучасних тренажерів «Eurospine», тренування на яких забезпечить поетапне витягування шиї, і хребта в цілому. Так само в сукупності з нашими масажистами, які працюють в співучасті з лікарями, цей процес буде проходити ще швидше, тому, що вони на пряму контактують з лікарями для поліпшення ефективності проведення масажу, і визначення точних зон на взаємодію з шиєю, через те, що найбільш часто головні болю пов’язані безпосередньо з проблемами в шиї та хребті в цілому.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний