М’язова слабкість (гіпотонус) – це стан м’язового корсета, обумовлений зниженням м’язового скорочення (напруги), при якому порушуються фізичні показники хворого, і надалі позначаються як слабкість в м’язах.

Причини виникнення

Основними причинами розвитку м’язової слабкості (гіпотонусу) є:

  • Порушення метаболічних процесів;
  • Вроджені захворювання;
  • Придбані захворювання;
  • Неврологічні ураження;
  • Аутоімунні захворювання.

У дітей гіпотонус спостерігається при дефіциті кальцію, родових травмах, інфекційних хворобах, вроджених захворюваннях, наприклад гіпотеріоз або синдром Дауна, Марфана, Лея.

Наслідки

Найбільш характерним прикладом гіпотонусу буде порушення функції тієї чи іншої м’язової системи, в залежності від області поразки.

У разі гіпотонусу верхніх/нижніх кінцівок, це буде проявлятися порушенням утримання рук в статичному положенні, або ж утримання предметів в руках, або ж швидка втома під час ходьби, неможливістю робити силові рухи.

Гіпотонус спини буде проявлятися утрудненням утримання правильної постави, постійним бажанням відпочити в горизонтальному положенні.

Як проходить лікування

В першу чергу, в нашій клініці, лікарі досконально вивчають історію захворювання, починаючи з раннього дитинства і закінчуючи моментом приходу в клініку.

За допомогою провідних методів дослідження йде визначення головних факторів, що призводять до м’язової слабкості (гіпотонусу).

Наші масажисти, які мають не один рік практики, детально вивчають проблему пацієнта, і по ходу сеансу підбирають для кожного пацієнта індивідуальну структуру масажу. Реабілітологи забезпечать поступове, і безпечне зміцнення тих м’язових груп, які цього потребують, щоб уникнути подальших рецидивів захворювання, а так само травматизації.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів зі слабкістю в м’язах без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з гіпотонусом в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування гіпотонусу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
  • Проводимо функціональну діагностику
  • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
  • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
  • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
  • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

логотип евроспайн
сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Як визначити м'язову слабкість?

Найбільш характерним прикладом гіпотонусу буде порушення функції тієї чи іншої м’язової системи, в залежності від області поразки. Швидка втома, постійне бажання розслабитися будуть явними ознаками гіпотонусу. Так само, в разі гіпотонусу кишківника, характерними симптомами будуть пронос, блювота, зневоднювання, кишковий токсикоз.

Що таке гіпотонус?

Це стан м’язового корсету, обумовлений зниженням м’язового скорочення (напруги), при якому порушуються фізичні показники хворого, і надалі позначаються як слабкість в м’язах.

Як лікувати м'язову слабкість у дітей?

В першу чергу це систематичні масажі, які з часом відновлять функціональність м’язових груп. Так само заняття в клініці «OrtoSano», які допомагають зміцнити м’язовий корсет при м’язовій слабкості. Так само має місце зміцнення імунітету дитини, за допомогою прийому мінералів компанії «Bishofit», склад яких підходить як для дорослих, так і для дітей.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію