М’язова слабкість (гіпотонус) – це стан м’язового корсета, обумовлений зниженням м’язового скорочення (напруги), при якому порушуються фізичні показники хворого, і надалі позначаються як слабкість в м’язах.

Причини виникнення

Основними причинами розвитку м’язової слабкості (гіпотонусу) є:

  • Порушення метаболічних процесів;
  • Вроджені захворювання;
  • Придбані захворювання;
  • Неврологічні ураження;
  • Аутоімунні захворювання.

У дітей гіпотонус спостерігається при дефіциті кальцію, родових травмах, інфекційних хворобах, вроджених захворюваннях, наприклад гіпотеріоз або синдром Дауна, Марфана, Лея.

Наслідки

Найбільш характерним прикладом гіпотонусу буде порушення функції тієї чи іншої м’язової системи, в залежності від області поразки.

У разі гіпотонусу верхніх/нижніх кінцівок, це буде проявлятися порушенням утримання рук в статичному положенні, або ж утримання предметів в руках, або ж швидка втома під час ходьби, неможливістю робити силові рухи.

Гіпотонус спини буде проявлятися утрудненням утримання правильної постави, постійним бажанням відпочити в горизонтальному положенні.

Як проходить лікування

В першу чергу, в нашій клініці, лікарі досконально вивчають історію захворювання, починаючи з раннього дитинства і закінчуючи моментом приходу в клініку.

За допомогою провідних методів дослідження йде визначення головних факторів, що призводять до м’язової слабкості (гіпотонусу).

Наші масажисти, які мають не один рік практики, детально вивчають проблему пацієнта, і по ходу сеансу підбирають для кожного пацієнта індивідуальну структуру масажу. Реабілітологи забезпечать поступове, і безпечне зміцнення тих м’язових груп, які цього потребують, щоб уникнути подальших рецидивів захворювання, а так само травматизації.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів зі слабкістю в м’язах без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з гіпотонусом в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування гіпотонусу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
  • Проводимо функціональну діагностику
  • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
  • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
  • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
  • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Як визначити м'язову слабкість?

Найбільш характерним прикладом гіпотонусу буде порушення функції тієї чи іншої м’язової системи, в залежності від області поразки. Швидка втома, постійне бажання розслабитися будуть явними ознаками гіпотонусу. Так само, в разі гіпотонусу кишківника, характерними симптомами будуть пронос, блювота, зневоднювання, кишковий токсикоз.

Що таке гіпотонус?

Це стан м’язового корсету, обумовлений зниженням м’язового скорочення (напруги), при якому порушуються фізичні показники хворого, і надалі позначаються як слабкість в м’язах.

Як лікувати м'язову слабкість у дітей?

В першу чергу це систематичні масажі, які з часом відновлять функціональність м’язових груп. Так само заняття в клініці «OrtoSano», які допомагають зміцнити м’язовий корсет при м’язовій слабкості. Так само має місце зміцнення імунітету дитини, за допомогою прийому мінералів компанії «Bishofit», склад яких підходить як для дорослих, так і для дітей.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний