Що таке гіпертонус? Порушення м’язового тонусу, при якому напруга в м’язах зберігається навіть в стані спокою називається гіпертонусом.

Лечение гипертонуса в Ровно

Причини виникнення

Причини виникнення цієї недуги у дітей і дорослих відрізняються один від одного, вони можуть бути:

Патологічні – з’являються в наслідок інфекційних або неінфекційних захворювань, при дефіциті кальцію або після інсульту.

Фізіологічні – при фізичних навантаженнях гіпертонус виникає, якщо м’язи посилено витрачають енергію, але при цьому повільно її накопичують.

Наслідки

Наслідки при гіпертонусі є небезпечними в будь-якому віці. Виникають порушення нормального кровообігу, хронічний біль, який складно усунути. При неправильному лікуванні або його відсутності це впливає на поставу, порушується координація рухів.

Симптоми та наслідки гіпертонусу у дітей:

  • Якщо дитина старше 2-х місяців на твердій поверхні варто на носочках, а не повною стопою – це привід звернутися до лікаря;
  • Якщо у малюка є проблеми зі смоктальним рефлексом і сном. Якщо дитина підтискає руки й ноги – це можуть бути перші ознаки гіпертонусу;
  • Якщо при медогляді у лікаря дитина відчуває дискомфорт і у неї виникає опір при будь-яких рухах.

Наслідки в такому випадку можуть бути незворотними, якщо почнеться дегенеративний процес. Щоб виключити патології ЦНС в ранньому віці, новонародженим проводять УЗД головного мозку.

Як проходить лікування

Лікування гіпертонусу в медичному центрі OrtoSano проходить під наглядом команди фахівців. Ми розробляємо індивідуальний план відновлення і реабілітації, спрямований на усунення проблеми.

Наші методи виключають хірургічне втручання, ми не є прихильниками медикаментів. Терапія допомагає поліпшити стан організму дитини або дорослого, відновити нормальне функціонування опорно-рухового апарату.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з гіпертонусом без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з гіпертонусом в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування гіпертонусу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
  • Проводимо функціональну діагностику
  • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
  • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
  • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
  • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

В якому випадку при гіпертонусі можна обійтися без ліків?

Якщо гіпертонус виник через малорухливий спосіб життя і тривале знаходження тіла в одному положенні – прийому ліків можна уникнути.

Які безопераційні методи ви використовуєте?

Ми використовуємо комплекс безопераційних методів для лікування гіпертонусу, наприклад ЛФК, лікувальний масаж, фізіотерапія.

Чи існує профілактика гіпертонусу?

Так, ми радимо не перевантажувати м’язи, помірну фізичну активність протягом дня, здоровий сон, курс лікувального масажу та інших заходів профілактики.

До чого призводить гіпертонус у дітей?

Якщо вчасно не пролікувати симптоми, в майбутньому у дитини буде порушення постави та координації рухів, затримка в розвитку мови, хронічний біль в спині.

Як запобігти гіпертонусу у дитини?

Щоб запобігти гіпертонусу у дитини необхідно регулярно проходити медогляд і уважно стежити за розвитком дітей.

Чи може гіпертонус повернутися після лікування?

Якщо після лікування людина не змінить колишній спосіб життя, який привів до проблеми, та не дотримується рекомендацій лікарів – гіпертонус може повернутися.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний