Що таке гіпертонус? Порушення м’язового тонусу, при якому напруга в м’язах зберігається навіть в стані спокою називається гіпертонусом.

Лечение гипертонуса в Ровно

Причини виникнення гіпертонусу

Причини виникнення цієї недуги у дітей і дорослих відрізняються один від одного, вони можуть бути:

Патологічні – з’являються в наслідок інфекційних або неінфекційних захворювань, при дефіциті кальцію або після інсульту.

Фізіологічні – при фізичних навантаженнях гіпертонус виникає, якщо м’язи посилено витрачають енергію, але при цьому повільно її накопичують.

Наслідки гіпертонусу

Наслідки при гіпертонусі є небезпечними в будь-якому віці. Виникають порушення нормального кровообігу, хронічний біль, який складно усунути. При неправильному лікуванні або його відсутності це впливає на поставу, порушується координація рухів.

Симптоми та наслідки гіпертонусу у дітей:

  • Якщо дитина старше 2-х місяців на твердій поверхні варто на носочках, а не повною стопою – це привід звернутися до лікаря;
  • Якщо у малюка є проблеми зі смоктальним рефлексом і сном. Якщо дитина підтискає руки й ноги – це можуть бути перші ознаки гіпертонусу;
  • Якщо при медогляді у лікаря дитина відчуває дискомфорт і у неї виникає опір при будь-яких рухах.

Наслідки в такому випадку можуть бути незворотними, якщо почнеться дегенеративний процес. Щоб виключити патології ЦНС в ранньому віці, новонародженим проводять УЗД головного мозку.

Як проходить лікування гіпетонусу

Лікування гіпертонусу в медичному центрі OrtoSano проходить під наглядом команди фахівців. Ми розробляємо індивідуальний план відновлення і реабілітації, спрямований на усунення проблеми.

Наші методи виключають хірургічне втручання, ми не є прихильниками медикаментів. Терапія допомагає поліпшити стан організму дитини або дорослого, відновити нормальне функціонування опорно-рухового апарату.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з гіпертонусом без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з гіпертонусом в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування гіпертонусу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
  • Проводимо функціональну діагностику
  • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
  • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
  • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
  • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

В якому випадку при гіпертонусі можна обійтися без ліків?

Якщо гіпертонус виник через малорухливий спосіб життя і тривале знаходження тіла в одному положенні – прийому ліків можна уникнути.

Які безопераційні методи ви використовуєте?

Ми використовуємо комплекс безопераційних методів для лікування гіпертонусу, наприклад ЛФК, лікувальний масаж, фізіотерапія.

Чи існує профілактика гіпертонусу?

Так, ми радимо не перевантажувати м’язи, помірну фізичну активність протягом дня, здоровий сон, курс лікувального масажу та інших заходів профілактики.

До чого призводить гіпертонус у дітей?

Якщо вчасно не пролікувати симптоми, в майбутньому у дитини буде порушення постави та координації рухів, затримка в розвитку мови, хронічний біль в спині.

Як запобігти гіпертонусу у дитини?

Щоб запобігти гіпертонусу у дитини необхідно регулярно проходити медогляд і уважно стежити за розвитком дітей.

Чи може гіпертонус повернутися після лікування?

Якщо після лікування людина не змінить колишній спосіб життя, який привів до проблеми, та не дотримується рекомендацій лікарів – гіпертонус може повернутися.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.