Болі в спині – це неприємні відчуття, які можна пов’язати з пошкодженням тканин при патології хребта, а так само при захворюванні внутрішніх органів, заочеревинного простору, органів малого таза. За даними від 10-25% біль в спині стає хронічною і в майбутньому призводить до інвалідизації.

Причини виникнення

До розвитку вертеброгенних болів найчастіше призводять:

 • Травматизація;
 • Рухи, які не відповідають руху суглобових поверхонь і можуть призводити до травмування;
 • Високі навантаження зі статичною напругою;
 • Порушення зв’язкового апарату;
 • Міофасціальний синдром;
 • Тривале знаходження в вимушеному положенні;
 • Новоутворення, які впливають на правильність структури хребетного стовпа;
 • Зміни в гормональній системі;
 • Низькі температури;
 • Надмірна вага.

Наслідки

Основні наслідки болів в спині, це розвиток хронічних захворювань, на які вчасно не звернули увагу, і в залежності від того який фактор є провокуючим, можна виділити такі ускладнення:

 • Остеохондроз;
 • Радикулопатії;
 • Протрузії;
 • Екструзії;
 • Грижі;
 • М’язово-тонічний синдром;
 • Неврологічні порушення по ходу хребта, які призводять до порушень в області верхніх і нижніх кінцівок, так само можуть спостерігатися порушення з боку внутрішніх органів.

Як проходить лікування

В першу чергу, це звернення до кваліфікованого лікаря-невролога, лікаря-травматолога (в залежності від проблеми), для точної постановки діагнозу при болю в спині, так само конкретної диференціації з іншими захворюваннями, що може надати наша клініка.

Так само, наша клініка надає кваліфіковане лікування, яке включає неінвазійне втручання, яке проводиться за допомогою сучасних тренажерів «Eurospine», тренування на яких забезпечить поетапне витягування хребта.

В сукупності з нашими масажистами, які працюють в співучасті з лікарями, цей процес буде проходити ще швидше.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з болями в спині без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з болем у спині в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування болю в спині в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Болі в спині? Що це?

Це неприємні відчуття, які можна пов’язати з пошкодженням тканин при патології хребта, а так само при захворюванні внутрішніх органів, органів малого таза.

Через що з'являються болі в спині?

Болі в спині є причиною, яка могла існувати багато років, але не виявлялася так гостро. Сюди можна віднести травматизацію в дитячому віці, внутрішньоутробні захворювання, порушення постави – з якої випливають наступні захворювання спини, і в підсумку болю в спині.

Які наслідки болю в спині?

Це розвиток хронічних захворювань, які ближче до похилого віку можуть призводити до інвалідизації.

Як лікувати болі в спині?

Наша клініка надає кваліфіковане лікування, яке містить неінвазивне втручання, яке проводиться за допомогою сучасних тренажерів «Eurospine». Клініка «OrtoSano» надає прекрасну можливість відновлення і зміцнення ваших суглобів, і м’язового корсета.

Так само у нас є ряд переваг, таких як: робота всього персоналу в сукупності, що дає можливість діяти як єдиний механізм; постійне підвищення кваліфікації персоналу, для поліпшення якості лікування пацієнтів.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.