Болі в попереку – це неприємні відчуття, які можуть проявлятися як гострий, тупий, тягнучий, ниючий біль. І може поширюватися в грудній, і шийний відділи, або ж в нижні кінцівки, з подальшим порушенням їх нервової передачі, можливо кровопостачання, і переходити в хронічні захворювання.

Причини виникнення

Причинами виникнення болю в попереку часто можуть бути дегенеративно-дистрофічні процеси, що проходять в уражених зонах хребта:

 • Остеохондроз;
 • Спонділоартроз;
 • Здавлення нервових корінців протрузією або грижею.
 • Так само, причиною можуть бути й звичайні ситуації:
  • Травматизація;
  • Знаходження в вимушеному положенні, протягом тривалого часу;
  • Переохолодження;
  • Перегрів;
  • Високоінтенсивні навантаження, без дотримання техніки їх виконання;
  • Професійна травматизація;
  • Підняття тяжкості;
  • Сон в незручному становищі.

Наслідки

Найбільш частими наслідками болю в попереку є перехід з гострої фази в хронічну, і надалі проблеми одного відділу в попереку можуть поширюватися на вище або нижче розташовані структури.

Це може призводити до гострих болів в області сідниць (в слідстві розвитку синдрому грушоподібної м’язи – через її спазм відбувається здавлення сідничного нерва, що призводить до гострих болів під час ходіння, і натискання в області тазостегнового суглоба), в задніх і передніх областях по ходу сідничного нерва, і в міру його поширення по нозі.

Так само можливе порушення рухової активності, аж до оніміння кінцівки.

Як проходить лікування

Наша клініки «OrtoSano» надає унікальну можливість проходження курсу реабілітації та масажу, які призначаються після належної консультації з лікарем.

Лікар детально вивчає проблему пацієнта, досліджує хребет за допомогою дорогого швейцарського обладнання, після якого можна поглянути на хребет пацієнта в 3D.

Наші реабілітологи та масажисти діють спільно, що дає можливість контролю динаміки пацієнта на всіх його етапах. Так само важливий індивідуальний підхід і підбір програм реабілітації для кожного пацієнта, що і виконують наші реабілітологи, інструктуючи та допомагаючи нашим пацієнтам.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з болем у попереку без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з болем у попереку в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування поперекового болю в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Біль в попереку? Як проявляється?

Це неприємні відчуття, які можуть проявлятися як гострий, тупий, тягнучий, ниючий біль який може поширюватися в грудній, і шийний відділи, або ж в нижні кінцівки, з подальшим порушенням їх нервової передачі.

Причини болю в попереку?

До причин болю в попереку можна віднести проблеми з опорно-руховим апаратом які почали розвиватися ще в дитячому віці: плоскостопість, яка впливає на положення тазу; сколіоз, який надалі призводить до розвитку дегенеративно-дистрофічних змін у хребті.

А також травматизація, переохолодження, підняття тяжкості.

Як лікувати болі в попереку?

Наша клініка надає можливість пройти безпечне, неінвазивне лікування, яке відбувається під контролем професіоналів своєї справи. Так само наші лікарі надають належну діагностику захворювання, шляхом того що постійно вдосконалюють свої знання, проходячи різні курси підвищення кваліфікації.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.