Болі в попереку – це неприємні відчуття, які можуть проявлятися як гострий, тупий, тягнучий, ниючий біль. І може поширюватися в грудній, і шийний відділи, або ж в нижні кінцівки, з подальшим порушенням їх нервової передачі, можливо кровопостачання, і переходити в хронічні захворювання.

Причини виникнення

Причинами виникнення болю в попереку часто можуть бути дегенеративно-дистрофічні процеси, що проходять в уражених зонах хребта:

 • Остеохондроз;
 • Спонділоартроз;
 • Здавлення нервових корінців протрузією або грижею.
 • Так само, причиною можуть бути й звичайні ситуації:
  • Травматизація;
  • Знаходження в вимушеному положенні, протягом тривалого часу;
  • Переохолодження;
  • Перегрів;
  • Високоінтенсивні навантаження, без дотримання техніки їх виконання;
  • Професійна травматизація;
  • Підняття тяжкості;
  • Сон в незручному становищі.

Наслідки

Найбільш частими наслідками болю в попереку є перехід з гострої фази в хронічну, і надалі проблеми одного відділу в попереку можуть поширюватися на вище або нижче розташовані структури.

Це може призводити до гострих болів в області сідниць (в слідстві розвитку синдрому грушоподібної м’язи – через її спазм відбувається здавлення сідничного нерва, що призводить до гострих болів під час ходіння, і натискання в області тазостегнового суглоба), в задніх і передніх областях по ходу сідничного нерва, і в міру його поширення по нозі.

Так само можливе порушення рухової активності, аж до оніміння кінцівки.

Як проходить лікування

Наша клініки «OrtoSano» надає унікальну можливість проходження курсу реабілітації та масажу, які призначаються після належної консультації з лікарем.

Лікар детально вивчає проблему пацієнта, досліджує хребет за допомогою дорогого швейцарського обладнання, після якого можна поглянути на хребет пацієнта в 3D.

Наші реабілітологи та масажисти діють спільно, що дає можливість контролю динаміки пацієнта на всіх його етапах. Так само важливий індивідуальний підхід і підбір програм реабілітації для кожного пацієнта, що і виконують наші реабілітологи, інструктуючи та допомагаючи нашим пацієнтам.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з болем у попереку без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з болем у попереку в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування поперекового болю в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Біль в попереку? Як проявляється?

Це неприємні відчуття, які можуть проявлятися як гострий, тупий, тягнучий, ниючий біль який може поширюватися в грудній, і шийний відділи, або ж в нижні кінцівки, з подальшим порушенням їх нервової передачі.

Причини болю в попереку?

До причин болю в попереку можна віднести проблеми з опорно-руховим апаратом які почали розвиватися ще в дитячому віці: плоскостопість, яка впливає на положення тазу; сколіоз, який надалі призводить до розвитку дегенеративно-дистрофічних змін у хребті.

А також травматизація, переохолодження, підняття тяжкості.

Як лікувати болі в попереку?

Наша клініка надає можливість пройти безпечне, неінвазивне лікування, яке відбувається під контролем професіоналів своєї справи. Так само наші лікарі надають належну діагностику захворювання, шляхом того що постійно вдосконалюють свої знання, проходячи різні курси підвищення кваліфікації.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний