Артроз – це хвороба, ознаками якої є дистрофія м’язової тканини, що призводить до поступового руйнування суглобів. Згідно зі статистикою, люди старше 45 років схильні до артрозу в 30% випадків, старше 70 – артроз зустрічається у 80-90% жителів планети. У хронічній формі артроз вражає не тільки суглоби.

Причини виникнення

Артроз виникає тоді, коли суглоб не може витримувати щоденних навантажень. З цим захворюванням часто стикаються спортсмени та люди, для яких важка фізична праця – повсякденний вид діяльності. Артроз може протікати в гострій або хронічній формі, що в кінцевому підсумку призводить незворотного процесу і руйнування тканин.

В інших випадках причинами артрозу можуть бути вроджені або аутоімунні захворювання. А також: ожиріння, інтоксикація організму, генетична схильність, запальні захворювання суглобів, перенесені операції. Підвищений ризик виникнення артрозу у людей 45-50 років, через зменшення колагену в тканинах.

Наслідки

Артроз – це захворювання, яке повільно прогресує. І при своєчасному зверненні за допомогою можна зберегти рухливість суглобів і уповільнити незворотний процес. Наслідки можуть бути незворотними, якщо хворобі не надавати значення. До них відносяться серйозні ускладнення, аж до інвалідності:

 • Анкілоз – повна втрата рухливості;
 • Одна кінцівка може стати коротша за іншу; Яскраво виражена деформація суглобів;
 • Викривлення кінцівок, пальців.

Дана патологія може призвести до повної втрати працездатності. Якщо у людини важка форма артрозу з ураженням колінного або тазостегнового суглоба – вона отримає першу або другу стадію інвалідності. Цього можна уникнути при своєчасній діагностиці та реабілітації.

Як проходить лікування

Лікування артрозу в медичній клініці OrtoSano – це консервативні методи, які допомагають уникнути хірургічного втручання і медикаментозної терапії. Курс реабілітації починається з діагностики та виявлення ступеня тяжкості захворювання. Лікування включає в себе:

 • Фізіотерапію;
 • ЛФК;
 • Лікувальний масаж.

Ми складаємо індивідуальний план терапії, спрямований на відновлення рухливості, зняття запалення і поліпшення якості життя. На ранній стадії захворювання дегенеративні зміни можна призупинити та людина зможе вести активний спосіб життя навіть в похилому віці, не відчуваючи дискомфорт.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з корінцевим синдромом без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з артрозом в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування артрозу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке артроз?

Артрозом називають захворювання, при якому відбуваються дистрофічні зміни тканин, що в майбутньому призводить до руйнувань суглобів і втрати рухливості.

Як запобігти артроз?

Своєчасна діагностика допоможе запобігти розвитку захворювання. При проходженні лікування вдасться знизити симптоми артрозу, і повернути рухливість суглобів.

Можна вилікувати артроз без ліків?

Ми використовуємо консервативні методи лікування артрозу – без операцій і медикаментів. Реабілітація та фізіотерапія допоможуть вилікувати артроз без ліків.

До чого призводить артроз?

Артроз призводить до інвалідності та повної втрати рухливості. Деформація суглобів може призвести до вкорочення однієї з кінцівок і зниження якості життя.

Як вилікувати артроз?

Для того, щоб вилікувати артроз, зверніться в медичний центр OrtoSano. Досвідчені фахівці проконсультують вас про ефективні методи лікування.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Елена Николаенко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Боль в колене

Пишу отзыв на основании своего опыта. Сразу не поверила, что может помочь. Но сама отмечаю что после 20 занятий стала меньше хромать (колено стало меньше болеть). Пообщалась с другими людьми в центре, они тоже довольны. Все уже в свои годы переделала и уколы и таблетки и всякие методики, здесь вижу результат, а это главное.

Іван Лученко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 17 Січня 2022 7:28

Причина звернення:

Артрит

Пообіцяв собі минулого року, що з початку січня нарешті звернусь за допомогою до лікарів. Маю давню проблему – артрит. Сьогодні був у лікаря в клініці OrtoSano. В мене вселили надію, що зможемо полегшити біль у суглобах за допомогою кінезіотерапії та занять на спеуіальних валиках. Сподіваюсь, все так і буде,та я позбудусь нарешті нестерпного болю.

Петро Стайко , Вік: - , Місто: Рівне Додано 28 Грудня 2021 12:54

Причина звернення:

Грижа. Болі у спині

Звернувся до цієї клініки з болями в спині. На першій консультації лікар сказав що я маю грижу, але все ж направили на дообстеження. Дійсно, діагноз підтвердився, я повернувся до OrtoSano та почав курс лікування. Чудово, що тут не обіцяють зірок з неба не видають величезний список пігулок. Ходжу на заняття з реабілітологом один раз на два дні, намагаюся не пропускати. Відчув покращення десь після 5 візиту, але в мене попереду ще 10 занять.

Катерина Гордієнко , Вік: 75 , Місто: Рівне Додано 22 Грудня 2021 10:13

Причина звернення:

Реабілітація після інсульту

Пишу відгук від імені своєї мами, їй наразі 75 років. В квітні перенесла інсульт. Перші кілька місяців намагались займатись вдома, і як тільки мама змогла самостійно ходити – одразу звернулись до клініки OrtoSano. Тепер я не переживаю, що з мамою будуть погано займатись, або поводитись, як в міській лікарні. Всі хлопці й дівчата дуже привітні, та справжні професіонали. Хоча, наш курс реабілітації вже добігає кінця – залишилось кілька занять, плануємо продовжити заняття, для підтримання результатів.

Іван Нагорний , Вік: 25 , Місто: Рівне Додано 20 Грудня 2021 6:22

Причина звернення:

Болить поперек

Нарешті і в Рівному з‘явилась клініка реабілітації де працюють дійсно професіонали, які знають, що кому, коли потрібно для того, щоб знову жити справжнім повноцінним життям.
Дуже вам вдячний