Артроз – це хвороба, ознаками якої є дистрофія м’язової тканини, що призводить до поступового руйнування суглобів. Згідно зі статистикою, люди старше 45 років схильні до артрозу в 30% випадків, старше 70 – артроз зустрічається у 80-90% жителів планети. У хронічній формі артроз вражає не тільки суглоби.

Причини виникнення

Артроз виникає тоді, коли суглоб не може витримувати щоденних навантажень. З цим захворюванням часто стикаються спортсмени та люди, для яких важка фізична праця – повсякденний вид діяльності. Артроз може протікати в гострій або хронічній формі, що в кінцевому підсумку призводить незворотного процесу і руйнування тканин.

В інших випадках причинами артрозу можуть бути вроджені або аутоімунні захворювання. А також: ожиріння, інтоксикація організму, генетична схильність, запальні захворювання суглобів, перенесені операції. Підвищений ризик виникнення артрозу у людей 45-50 років, через зменшення колагену в тканинах.

Наслідки

Артроз – це захворювання, яке повільно прогресує. І при своєчасному зверненні за допомогою можна зберегти рухливість суглобів і уповільнити незворотний процес. Наслідки можуть бути незворотними, якщо хворобі не надавати значення. До них відносяться серйозні ускладнення, аж до інвалідності:

 • Анкілоз – повна втрата рухливості;
 • Одна кінцівка може стати коротша за іншу; Яскраво виражена деформація суглобів;
 • Викривлення кінцівок, пальців.

Дана патологія може призвести до повної втрати працездатності. Якщо у людини важка форма артрозу з ураженням колінного або тазостегнового суглоба – вона отримає першу або другу стадію інвалідності. Цього можна уникнути при своєчасній діагностиці та реабілітації.

Як проходить лікування

Лікування артрозу в медичній клініці OrtoSano – це консервативні методи, які допомагають уникнути хірургічного втручання і медикаментозної терапії. Курс реабілітації починається з діагностики та виявлення ступеня тяжкості захворювання. Лікування включає в себе:

 • Фізіотерапію;
 • ЛФК;
 • Лікувальний масаж.

Ми складаємо індивідуальний план терапії, спрямований на відновлення рухливості, зняття запалення і поліпшення якості життя. На ранній стадії захворювання дегенеративні зміни можна призупинити та людина зможе вести активний спосіб життя навіть в похилому віці, не відчуваючи дискомфорт.

У Рівненській філії клініки OrtoSano ми маємо великий досвід лікування пацієнтів з корінцевим синдромом без операцій і медикаментів.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з артрозом в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування артрозу в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

логотип евроспайн
сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Що таке артроз?

Артрозом називають захворювання, при якому відбуваються дистрофічні зміни тканин, що в майбутньому призводить до руйнувань суглобів і втрати рухливості.

Як запобігти артроз?

Своєчасна діагностика допоможе запобігти розвитку захворювання. При проходженні лікування вдасться знизити симптоми артрозу, і повернути рухливість суглобів.

Можна вилікувати артроз без ліків?

Ми використовуємо консервативні методи лікування артрозу – без операцій і медикаментів. Реабілітація та фізіотерапія допоможуть вилікувати артроз без ліків.

До чого призводить артроз?

Артроз призводить до інвалідності та повної втрати рухливості. Деформація суглобів може призвести до вкорочення однієї з кінцівок і зниження якості життя.

Як вилікувати артроз?

Для того, щоб вилікувати артроз, зверніться в медичний центр OrtoSano. Досвідчені фахівці проконсультують вас про ефективні методи лікування.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію