Болі в тазостегновому суглобі – один з найбільш поширених симптомів, з якими пацієнти звертаються за допомогою фахівців. Основна проблема полягає в тому, що дуже багато патологічних станів, що мають різну етіологію і патогенез, знаходять вираз саме у хворобливих і дискомфортних відчуттях в зазначеній області. Таким чином, дуже важливо своєчасно провести диференціальну діагностику, встановити істинні причини болю в тазостегновому суглобі та призначити адекватну терапію.

Причини виникнення

Серед найбільш поширених причин розвитку больового синдрому в області тазостегнового суглоба можна назвати наступні:

 • Вікові зміни;
 • Різні запальні процеси;
 • Деструктивно-дегенеративні зміни різної етіології;
 • Травми зазначеної області;
 • Переохолодження;
 • Бактеріальні ураження;
 • Остеонекроз;
 • Дисплазія та інші патологічні стани.

Наслідки

У відсутності адекватної терапії, захворювання суглобів можуть призвести до незворотних змін, аж до повної інвалідизації пацієнта та іммобілізації суглоба. Крім того, в патологічний процес можуть бути залучені навколишні тканини, можливе порушення кровообігу і навіть проблеми в роботі органів малого таза.

Деякі проблеми, що виникають як наслідок деструктивно-дегенеративних змін не здатна вирішити навіть найсучасніша хірургія.

Лечение протрузий в Ровно

Як проходить лікування

Лікування захворювань, асоційованих з болями в тазостегновому суглобі, завжди має бути комплексним і індивідуалізованим. Після того як встановлено уточнений діагноз, фахівцями розробляється комплекс ефективних заходів, що включають медикаментозну терапію (знеболюючі, протизапальні та інші препарати), сучасні інноваційні методики корекції, а також фізіотерапевтичні процедури, такі як Ерготерапія, ЛФК, стретчинг, кінезітерапія та інші.

Хірургічні методи лікування захворювань тазостегнових суглобів, показані, як правило, пацієнтам, у яких розвинулися незворотні зміни. Але навіть такі операції не завжди ефективні та коштують вони близько 30-50 000 грн. З цієї причини основний метод профілактики – це своєчасна діагностика в ході профілактичних оглядів у фахівців.

У нашій клініці в Рівне, ми підбираємо для кожного пацієнта індивідуальну програму лікування або реабілітації, ґрунтуючись на об’єктивних даних і особливості клінічного перебігу захворювання.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з болем в тазостегновому суглобі в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування болю (дискомфорту) в тазостегновому суглобі в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

логотип евроспайн
сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Чому виникає біль в тазостегновому суглобі?

Будь-який больовий синдром – це ознака наявності патологічних порушень. Біль в тазостегновому суглобі може бути наслідком запального процесу, травми, деструктивно-дегенеративних або інших змін. Подібні стани можуть носити гострий і хронічний характер, часто характеризуються прогресуючим перебігом. У відсутності адекватного лікування можливі ускладнення, аж до повної втрати рухливості суглоба та інвалідизації.

Які причини викликають захворювання тазостегнових суглобів?

Як правило, патології тазостегнових суглобів носять поліетіологічний характер. Велику роль у розвитку патологічних процесів грають травми, великі навантаження на суглоб, надлишкова маса тіла або вікові зміни. Причину хвороби можна встановити тільки після огляду, збору анамнезу і повного обстеження.

Чому виникає біль в тазостегновому суглобі?

Хворобливість тазостегнового суглоба або артралгія, в більшості клінічних випадків, виникає в результаті здавлення нервових закінчень, розташованих в суглобовій сумці. Крім того, біль може бути наслідком тертя кісткових закінчень, якщо їх анатомія і фізіологія порушені в результаті травми або інших патологічних процесів.

Чи можливо безопераційне лікування тазостегнових суглобів?

Консервативна терапія – це основний метод лікування захворювань суглобів в більшості клінічних випадків. До оперативного лікування, як правило, вдаються тільки тоді, коли зміни суглоба є незворотними та суглоб безповоротно втрачає рухливість. Такі операції є дорогими й не завжди приносять бажаний терапевтичний ефект. На ранніх стадіях захворювань суглобів ефективні фізіотерапевтичні процедури, які повинні бути підібрані в індивідуальному порядку після повного обстеження.

Яка ціна операції на тазостегновому суглобі?

Вартість операції на тазостегновому суглобі залежить безпосередньо від діагнозу, характеру змін і тактики проведення хірургічного втручання. Так ціна операції на тазостегновому суглобі може коливатися в діапазоні від 50 000 до 500 000 грн. Крім того, завжди є певні ризики, пов’язані з ендопротезуванням. Так чи інакше, оперативне втручання – це завжди крайній захід, якого намагаються уникати й лікарі й пацієнти.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію