Болі в тазостегновому суглобі – один з найбільш поширених симптомів, з якими пацієнти звертаються за допомогою фахівців. Основна проблема полягає в тому, що дуже багато патологічних станів, що мають різну етіологію і патогенез, знаходять вираз саме у хворобливих і дискомфортних відчуттях в зазначеній області. Таким чином, дуже важливо своєчасно провести диференціальну діагностику, встановити істинні причини болю в тазостегновому суглобі та призначити адекватну терапію.

Причини виникнення

Серед найбільш поширених причин розвитку больового синдрому в області тазостегнового суглоба можна назвати наступні:

 • Вікові зміни;
 • Різні запальні процеси;
 • Деструктивно-дегенеративні зміни різної етіології;
 • Травми зазначеної області;
 • Переохолодження;
 • Бактеріальні ураження;
 • Остеонекроз;
 • Дисплазія та інші патологічні стани.

Наслідки

У відсутності адекватної терапії, захворювання суглобів можуть призвести до незворотних змін, аж до повної інвалідизації пацієнта та іммобілізації суглоба. Крім того, в патологічний процес можуть бути залучені навколишні тканини, можливе порушення кровообігу і навіть проблеми в роботі органів малого таза.

Деякі проблеми, що виникають як наслідок деструктивно-дегенеративних змін не здатна вирішити навіть найсучасніша хірургія.

Лечение протрузий в Ровно

Як проходить лікування

Лікування захворювань, асоційованих з болями в тазостегновому суглобі, завжди має бути комплексним і індивідуалізованим. Після того як встановлено уточнений діагноз, фахівцями розробляється комплекс ефективних заходів, що включають медикаментозну терапію (знеболюючі, протизапальні та інші препарати), сучасні інноваційні методики корекції, а також фізіотерапевтичні процедури, такі як Ерготерапія, ЛФК, стретчинг, кінезітерапія та інші.

Хірургічні методи лікування захворювань тазостегнових суглобів, показані, як правило, пацієнтам, у яких розвинулися незворотні зміни. Але навіть такі операції не завжди ефективні та коштують вони близько 30-50 000 грн. З цієї причини основний метод профілактики – це своєчасна діагностика в ході профілактичних оглядів у фахівців.

У нашій клініці в Рівне, ми підбираємо для кожного пацієнта індивідуальну програму лікування або реабілітації, ґрунтуючись на об’єктивних даних і особливості клінічного перебігу захворювання.

У прийом доктора входить повна діагностика, яка включає в себе збір анамнезу, лазерне вимірювання ступеня викривлення хребта, 3D діагностику хребта, діагностику стопи на плантографі, при необхідності.

Наші методики по лікуванню пацієнтів з болем в тазостегновому суглобі в місті Рівне не мають аналогів і є результатом роботи великої мультидисциплінарної команди на чолі з докторами, які мають досвід лікування болю (дискомфорту) в тазостегновому суглобі в європейських клініках.

Консультація лікаря
01
Консультація лікаря
 • Проводимо функціональну діагностику
 • Складаємо індивідуальну програму лікування
Індивідуальна програма лікування
02
Індивідуальна програма лікування
 • Курс вправ по методиці OrtoSano і Sano roller на авторських тренажерах
Полегшення болю
03
Полегшення болю
 • Заняття проходять під керівництвом досвідчених реабілітологів
Закріплення результату
04
Закріплення результату
 • Вас повторно оглядає лікар, проводить діагностику і корекцію індивідуальної програми (при необхідності)

Методики лікування

сано роллер
евроспайн ровно
сано роллер ровно

Поширені запитання

Чому виникає біль в тазостегновому суглобі?

Будь-який больовий синдром – це ознака наявності патологічних порушень. Біль в тазостегновому суглобі може бути наслідком запального процесу, травми, деструктивно-дегенеративних або інших змін. Подібні стани можуть носити гострий і хронічний характер, часто характеризуються прогресуючим перебігом. У відсутності адекватного лікування можливі ускладнення, аж до повної втрати рухливості суглоба та інвалідизації.

Які причини викликають захворювання тазостегнових суглобів?

Як правило, патології тазостегнових суглобів носять поліетіологічний характер. Велику роль у розвитку патологічних процесів грають травми, великі навантаження на суглоб, надлишкова маса тіла або вікові зміни. Причину хвороби можна встановити тільки після огляду, збору анамнезу і повного обстеження.

Чому виникає біль в тазостегновому суглобі?

Хворобливість тазостегнового суглоба або артралгія, в більшості клінічних випадків, виникає в результаті здавлення нервових закінчень, розташованих в суглобовій сумці. Крім того, біль може бути наслідком тертя кісткових закінчень, якщо їх анатомія і фізіологія порушені в результаті травми або інших патологічних процесів.

Чи можливо безопераційне лікування тазостегнових суглобів?

Консервативна терапія – це основний метод лікування захворювань суглобів в більшості клінічних випадків. До оперативного лікування, як правило, вдаються тільки тоді, коли зміни суглоба є незворотними та суглоб безповоротно втрачає рухливість. Такі операції є дорогими й не завжди приносять бажаний терапевтичний ефект. На ранніх стадіях захворювань суглобів ефективні фізіотерапевтичні процедури, які повинні бути підібрані в індивідуальному порядку після повного обстеження.

Яка ціна операції на тазостегновому суглобі?

Вартість операції на тазостегновому суглобі залежить безпосередньо від діагнозу, характеру змін і тактики проведення хірургічного втручання. Так ціна операції на тазостегновому суглобі може коливатися в діапазоні від 50 000 до 500 000 грн. Крім того, завжди є певні ризики, пов’язані з ендопротезуванням. Так чи інакше, оперативне втручання – це завжди крайній захід, якого намагаються уникати й лікарі й пацієнти.

Потурбуйтеся про своє здоров'я

Записатись на консультацію

Відгуки пацієнтів про наші клініки

Петро Івасюта , Вік: 68 , Місто: Рівне Додано 19 Червня 2022 4:11

Причина звернення:

Артроз

Дуже добра лікарня, набагато краще ніж міська. Персонал дуже добре ставиться до людей похилого віку. Завжди і допоможуть і підкажуть, якщо забуваю, як робити ту чи іншу вправу.

Яніна Грецько , Вік: 37 , Місто: Рівне Додано 15 Червня 2022 14:25

Причина звернення:

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

На новий рік отримала сертифікат на курс масажів спини. Все відкладала, потім сталася війна, і от тільки у червні знайшла можливість розпочати процедури. Я в захваті, напевно, це один з найкращих масажів у Рівному. Мені є з чим порівняти, тому що кожного року проходжу 10-20 лікувальних масажів спини для підтримки здоров’я та для профілактики. Я була вже 4 рази, залишилось ще 5 сеансів. Напевно, потів ще піду на курс кінезіотерапії. Доповню відкуг своїми враженнями пізніше. Сподіваюсь, там все буде точно так на вищому рівні.

Павло Марчук , Вік: 19 , Місто: Рівне Додано 5 Червня 2022 12:37

Причина звернення:

Спортивна травма спини

Реабілітуюсь в клініці Орто сано після травми коліна. Ходжу на фізіопроцедури та на заняття. Подобається, що адміністратори завжди готові знайти зручний час для заняття, тому що часто доводиться змінювати час через роботу.

Ольга – , Вік: 32 , Місто: Рівне Додано 8 Травня 2022 12:29

Причина звернення:

Дитячий сколіоз у доньки

Воджу до Ортосано свою доню на витяжіння хребта. Їй 8, але вже помітна сутулість та діагностована 1 стадія сколіозу. До дитини знайшли підхід. В середньому ми в клініці проводимо більше ніж півтори години ( заняття на тренажері та лікувальний масаж спини). Мені подобається, що я, як мама можу все проконтролювати, бути присутньою на заняттях, дивитись хто і як займається з моєю дитиною. Персонал дуже привітний та освічений, відповідають на всі питання, пояснюють для чого ті чи інші вправи. Дякую вам, за вашу роботу і терпіння навіть до самих вибагливих клієнтів.

Микола Григорович , Вік: 56 , Місто: Рівне Додано 22 Квітня 2022 15:04

Причина звернення:

Гострий біль у спині

Схопив радикуліт поки копав грядки на городі. Дружина записала до лікаря Тодеріки. Дуже привітна та ввічлива пані, нічого зайвого та ніяких списків незрозумілих ліків. Після консультації одразу спробував зайняття. Буду проходити курс, та виконувати вказівки реабілітологів.